Монтана с шеста победа в Адриатическата лига

Шампионът на България поведе в класирането след 70:67 срещу Цинкарна

Шампионът на България Монтана 2003 постигна шеста победа от началото на сезона в Адриатическата лига по баскетбол за жени и излезе начело в класирането след 70:67 срещу Цинкарна.

Възпитаничките на Стефан Михайлов започнаха отлично мача и поведоха с 22:9, а на почивката имаха преднина от 39:31.

Гостенките от Словения изиграха изключително силна трета четвърт и направиха обрат. Те направиха серия от 20:4 за 50:43, а преди последната част имаха аванс от 11 точки - 55:44.

Българките не се предадоха и успяха да изравнят 58:58 и да поведат - 63:61 3:27 минути преди сирената. След това играта продължи да бъде равностойна, но в края Христина Иванова вкара два наказателни удара и оформи крайното 70:67.

За победителките Иванова завърши с 27 точки и 6 борби, Радостина Димитрова добави 14 точки, а с 10 точки и 15 борби завърши Тейлър Манюел.

За Цинкарна се отличиха Ранджи Бесар с 21 точки и Зала Фришковец с 20. За българския тим това е шести успех в девет мача, а след него Монтана 2003 оглави класирането в турнира с 15 точки.