ИСТОРИЧЕСКО: Кристиано вдъхнови Юве за рекордна Суперкупа на Италия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Първият трофей на Роналдо с екипа на „бианконерите“ е под №10 за треньора Алегри

Ювентус спечели безпрецедентна осма Суперкупа на Италия, след като победи Милан с минималното 1:0 в Саудитска Арабия.

Единственото попадение на стадион "Крал Абдула Спорт Сити" в Джеда реализира суперзвездата на „бианконерите“ Кристиано Роналдо, а малко след него „росонерите“ останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Франк Кесие.

Бившият нападател на торинци Гонсало Игуаин пък не можа да започне двубоя сред титулярите заради травма, но въпреки това срещата можеше да се развие различно, ако удар на Патрик Кутроне в началото на втората част не бе срещнал гредата.

Ювентус започна по-силно двубоя и се настани в половината на съперника още от първите минути.

Пропуски обаче направиха капитанът Джорджио Киелини и Миралем Пянич, а в 34-ата минута Блес Матюиди вкара гол, който обаче бе отменен заради очевидна засада.

Малко след това, в 43-ата минута, Дъглас Коста центрира отдясно и Кристиано майсторски засече с атрактивен ножичен удар, но топката тупна на земята и прескочи вратата.

Така първата част приключи без попадения, а втората започна с малшанс за Милан, защото изстрел на Патрик Кутроне срещна напречната греда.

Като цяло Милан разчиташе предимно на контраатаки, докато Юве разчиташе на трайно владение на топката и множество подавания в половината на опонента.

Секунди след изтичането на първия игрови час обаче „бианконерите“ опитаха нещо различно и това им донесе успех.

В 61-ата минута Пянич майсторски изведе Кристиано зад гърба на защитата с дълго подаване и португалецът откри резултата с глава.

Седем минути по-късно Пауло Дибала също вкара топката в мрежата, след двойно подаване с Блес Матюиди, но попадението бе отменено и то пак заради засада на френския национал.

След това нервите взеха връх и Франк Кесие получи директен червен картон заради остро влизане в краката на резервата Емре Джан, за да остави Милан с човек по-малко в 74-ата минута.

До края „росонерите“ се опитаха да стигнат до ремито, ала не успяха и останаха със седем Суперкупи на Италия във витрината си, вече изоставайки с една от торинския гранд.

Кристиано Роналдо пък спечели първия си трофей с екипа на Ювентус, а отличието бе общо десето за треньора Масимилиано Алегри начело на тима.

Наставникът загуби сблъсъците за Суперкупата през 2014, 2016 и 2017 година, но сега успя да вдигне отличието и може да празнува.

ЮВЕНТУС - МИЛАН 1:0
1:0 Кристиано Роналдо (61')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЮВЕНТУС: Шчесни, Сандро, Киелини, Бонучи, Кансело, Матюиди, Бентакур, Пянич, Дъглас Коста, Дибала, Роналдо;

МИЛАН: Донарума, Калабрия, Запата, Романьоли, Родригес, Кесие, Бакайоко, Лукас Пакета, Кастилехо, Чалханоглу, Кутроне;

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини