Стеф Къри с постижение за историята

Вижте всички резултати в НБА от тази нощ

Голдън Стейт отнесе със 147:140 Ню Орлиънс с 41 точки на Стеф Къри, които наниза 9 тройки и така стана първият играч в Лигата, който има 8 или повече тройки в три поредни мача. Голдън Стейт отново си върна водачеството в Западната конференция, след като има 31 победи от 45 мача.

Звездата на гостите Антъни Дейвис падна лошо 2:22 минути преди края, когато вкара за да свали пасива на своите. Но след това се върна на терена, а като цяло приключи мача с 30 точки, 18 борби и 7 асистенции за 41 минути игра. За Пеликанс Джейрю Холидей вкара 25 точки и подаде 7 асистенции, а Елфрид Пейтън добави 12 подавания.

Бостън удари у дома досегашния лидер на Изток Торонто със 117:108 и даде шанс на Милуоки да излезе на върха. Кайри Ървинг вкара общо 27 точки за успеха на домакините, като в заключителните минути направи една решаваща тройка и добави два успешни наказателни удара. Той пропусна предишната среща заради контузия на крака, но показа, че е във форма и само в четвъртия период наниза 10 точки. Ал Харфорд добави 24 точки за първата победа на Бостън след три поредни поражения. Селтикс е на 3-а позиция в Атлантическата дивизия с 26 победи и 18 поражения, докато Торонто е първи в дивизията с 33/13. Кауи Леонард вкара 33 точки, а Серж Ибака добави 22 и взе 10 рибаунда.

От това се възползва Милуоки, който победи със 111:101 последния в Югозападната дивизия Мемфис. Гръцко-нигерийската звезда на домакините Янис Антетокумбо вкара 27 точки и взе 11 борби, а победата дойде със серия от 19 безответни точки в третата част. Ерик Бледсо добави 16 за третата поредна победа на Милуоки, а Омри Каспи отговори със 17 за Мемфис.

Сан Антонио прекърши Далас със 105:101 и заема 2-о място в Югозападната дивизия с 26 победи от 46 мача. Дейвид Бертанс гарантира победата с тройка 1:41 минути преди края, а отборът прояви характер и преодоля дефицит от 19 точки, натрупан преди почивката. Лука Дончич беше реализатор номер 1 с 25 точки, а личната му статистика включва още 8 асистенции и 8 борби.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Детройт- Орландо 120:115 след продължение
Бостън- Торонто 117:108
Хюстън- Бруклин 142:145 след продължение
Мемфис- Милуоки 101:111
Далас- Сан Антонио 101:105
Портланд- Кливланд 129:112
Голдън Стейт- Ню Орлиънс 147:140
Лос Анджелис Клипърс- Юта 109:129