От Балкан са категорични: Боят започна заради фен на Левски Лукойл (ВИДЕО)

Ботевградчани разпространиха кадри от инцидента в "Арена Ботевград"

Боят между фенове на Балкан и Левски Лукойл на почивката на реванша от четвъртфиналите за Купата на България е започнал, след като запалянко на гостите от София е хвърлил предмет по агитката на домакините. Това твърдят от ботевградския клуб, като се позовават на видео, публикувано в официалния им сайт.

На кадрите се вижда, че привържениците си разменят закани, но напрежението ескалира след като фен на Левски Лукойл хвърля предмет към на сектора със запалянвци на домакините.

За мача бяха взети строги мерки за сигурност, но жандармерията отново трябваше да се намесва, след като се стигна до физическа саморазправа между феновете, хвърляне на бутилки и счупени седалки.

Част от зрителите, сред които майки с деца, потърсиха убежище на терена. След като ситуацията бе овладяна, жардармеристите останаха в залата до края на мача, в който "Левски Лукойл" победи с 96:73 и се класира за полуфинал в турнира.

След срещата президентът на отборът от София - Тодор Стойков, заяви, че отговорност за грозния инцидент носят домакините като организатори на мача.

Напоследък почти всеки мач между "зелени" и "сини" преминава със сблъсъци между феновете. След ексцесиите на 5 януари "Левски Лукойл" бе глобен с 5000 лв. Тогава в мач от Националната баскетболна лига в зала "Универсиада" запалянковци на "сините" атакуваха гостите с бутилки минерална вода.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1