ОБЗОР: Юнайтед няма спирачки! Седем от седем за Солскяер в Англия! (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати и голмайстори от мачовете във Висшата лига

Манчестър Юнайтед продължава невероятния си победен ход в Англия, след като записа седма поредна победа от седем мача с Оле Гунар Солскяер начело.

"Червените дяволи" започнаха леко колебливо домакинството си, като в 7-та минута Юрген Локадия стреля опасно по посока на Де Хея, но стражът улови. Само пет минути по-късно Дъфи също изпробва рефлекса на испанеца.

Постепенно обаче Юнайтед овладя положението на терена и в 27-та минута Пол Погба отбеляза за 1:0, след като бе точен от дузпа. Малко преди почивката Юнайтед разви добра атака отляво, като топката стигна до Рашфорд в наказателното поле и нападателят намери далечния ъгъл с перфектен удар за 2:0.

След подновяването на играта домакините продължиха с по-добрата си игра, като Лигнард и Рашфорд имаха възможности около 50-та минута, а след това Погба и Марсиал също стреляха, но неточно.

В 72-та минута Брайтън все пак стигна до почетен гол чрез Паскал Грос, но силите на "чайките" не стигнаха за нищо повече. По този начин Юнайтед събра в актива си 44 точки и за момен излезе пред Арсенал в класирането преди "артилеристите" да посрещнат Челси по-късно днес.