Фароана спаси Рома от издънка на "Олимпико"

Рома проби в топ 4 на Италия след победа срещу Торино

Стефан Ел Шаарауи спаси Рома от издънка на "Олимпико". Нападателят вкара победния гол за 3:2 срещу Торино в мач от 20-ия кръг на Серия "А.

Успехът позволи на столичани да пробият в топ 4 на класирането. Те изпревариха с една точка градския съперник Лацио, който обаче е с мач по-малко.

Римляните дръпнаха с две попадения за малко повече от половин час. Първо НИколо Заниоло се разписа в 15-ата минута.

В 34-ата минута Александър Коларов направи 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря на гостите Сиригу срещу футболист на Рома.

Един Джеко не успя да се разпише от изгодната позиция в 48-ата минута, а след това Ола Аина изпусна за Торино. В 51-ата "биковете" все пак стигнаха до гол. Томас Ринкон простреля вратаря на "върците" от границата на наказателното поле - 1:2.

След почивката домакините намалиха темпото и Кристиан Ансалди успя да изравни в 67-ата минута.

Точка на спора сложи Стефан Ел Шаарауи, по паркор Фараона, разписвайки се за 3:2 в 73-ата минута.