Реал свали Севиля от третото място в Испания (ВИДЕО)

Каземиро и Модрич донесоха успеха на столичани в дербито от 20-ия кръг

Реал (Мадрид) спечели с 2:0 домакинството си на Севиля в мач от 20-ия кръг на испанската Примера дивисион, игран на "Сантяго Бернабеу".

Успехът помогна на "кралете" да изместят съперника си от третото място в класирането. Реал вече има 36 точки, със 7 по малко от Барселона. На каталунците обаче им предстои домакинство на Леганес утре.

"Кралете" стигнаха трудно до успеха, който дойде след късни попадения на Каземиро (78) и Модрич (90+3).

Първото полувреме двата тима си размениха само по едно по-сериозно положение, като за "белите" с пропуск се отчете Винисиус, а за андалусийци Серхио Ескудеро не успа да вкара.

Втората част бе по-интересната. Домакините натиснаха сериозно  след няколко сериозни пропуска, гол във вратата на Севиля все пак падна. Негов автор бе Каземиро, който отбеляза по прекрасен начин от далечна дистанция в 78-ата минута.

"Белите" продължиха да играят по-добре и след преднината си, като това логично доведе до нов гол. Той падна в добавеното време, а негов автор бе Лука Модрич.

Носителят на "Златната топка" открадна топка около центъра на терена, напредна и бе безпогрешен в завършващия си удар, оформяйки крайното 2:0.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)