Хардън и Гордън поведоха Рокетс към знаменит обрат срещу Лейкърс

Вижте всички резултати в НБА от последната нощ

Джеймс Хардън отбеляза 48 точки, а Ерик Гордън добави още 30 и Хюстън преодоля 21 пункта дефицит за победа със 138:134 след продължение срещу Лос Анджелис Лейкърс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). По този начин Рокетс свалиха Сан Антонио от върха на Югозападната дивизия и изпратиха Лейкърс на трето място в Тихоокеанската зад ЛА Клипърс.

“Ракетите” изоставаха в по-голямата част от мача и започнаха второто полувреме с 18 точки пасив, но постепенно се върнаха в двубоя и Гордън го изпрати в продължение с тройка. Той вкара и четири стрелби от бялата линия в края на допълнителната част за победата, а Хардън завърши 19-и пореден мач с 30 или повече точки.

Брадата също така е с 40 или повече точки в десет от последните си 13 двубоя в НБА. Кайл Кузма вкара 32 точки за Лейкърс и Брендън Инграм добави още 21, а треньорът Люк Уолтън бе изгонен по време на третата четвъртина. Останали без него, Леброн Джеймс и Ражон Рондо, за Лейкърс загубата и на контузилия се в глезена Лонзо Бол се оказа непреодолима. Той бе откаран в болница, защото скенерът в залата се оказа счупен.

Пол Джордж завърши атака за четири точки 5.1 секунди преди края за победа на Оклахома Сити със 117:115 срещу Филаделфия в друг драматичен мач от събота вечер. Джоел Ембийд изравни за 113:113 с три изстрела от наказателната линия, а кош на Джими Бътлър даде преднина на Филаделфия 6.9 секунди преди края. Джордж обаче наниза тройка и бе фаулиран от Бътлър, след което добави още една точка за 117:115.

Отново Бътлър пропусна за Филаделфия със сирената и Сиксърс загубиха за 19-и пореден път срещу отбора на Оклахома Сити, за който Пол Джордж вкара 31 точки, а Ръсъл Уестбруук записа дежурния дабъл-дабъл с 21 пункта и десет борби. Ембийд, чието участие беше под въпрос до последно заради болки в гърба, наниза 31 точки.

От тази загуба на Филаделфия се възползва лидерът в Атлантическата дивизия Торонто, който вече води с 4.5 мача на първото място. Дани Грийн записа личен рекорд за сезона с 24 точки и постави клубен рекорд по тройки в рамките на една четвъртина със седем, а Раптърс надвиха Мемфис със 119:90.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 35 победи/13 загуби, Филаделфия 30/17, Бостън 28/18

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)