Инфарктна победа за Бетис в Примера

Триумфът с 3:2 над Жирона дойде след попадение от дузпа в добавеното време

Седмица след нещастната си загуба от Реал Мадрид отборът на Бетис измъкна драматична победа с 3:2 у дома срещу Жирона. Триумфът дойде с попадение на Серхио Каналес от дузпа в четвъртата минута на добавеното време. С тази победа севилци се доближиха само на 2 точки до място в зона “Европа”. Съперникът от Каталуня пък вече няма победа в седми пореден кръг и временно е на 10-а позиция.

Мачът дойде в натоварен момент и за двата отбор. През седмицата Бетис елиминира Реал Сосиедад и се класира за 1/4-финалите в Купата на Испания, а също там Жирона поднесе изненадата, изхвърляйки Атлетико Мадрид.

Умората обаче не си пролича, защото футболистите направиха много интересен двубой на “Бенито Вийямарин”, в който интригата се запази до самия край. Кристиан Тейо изведе Бетис напред с ново хубаво изпълнение на пряк-свободен удар в 12-ата минута. До края на полувремето обаче последваха две грешки на защитата на домакините, от които се възползваха Алейкс Гарсия (36’) и Сейду Думбия (44’), с което Жирона поведе.

Девет минути след подновяването намиращият се в много силна форма Лорен Морон изравни за 2:2. Въпросният нападател реализира за 2:2 и срещу Сосиедад преди дни, като тогава това се оказа достатъчно за елиминирането на съперника в турнира за купата.

Последваха множество атаки и пред двете врати, но шансът се усмихна на домакините. Секунди преди изтичането на назначеното продължение Джовани Ло Селсо находчиво изпревари Дъглас Суарес за топката в наказателното поле на Жирона, при което футболистът на гостите го фаулира и последва дузпа. Серхио Каналес не трепна и с шут в долния десен ъгъл на вратаря донесе трите точки.

Идната седмица ще е кошмарна за Жирона, защото първо в четвъртък предстои мач срещу Реал Мадрид за купата, а след това в неделя идва ред и на среща с Барселона за първенство. Бетис пък ще спори с Еспаньол за купата, а после гостува на Атлетик Билбао.