Раонич прегази Александър Зверев

Германецът бесен, чупи ракета

Изненадите на Откритото първенство на Австралия по тенис продължават да валят.

След като вчера отпаднаха някои от фаворитите при мъжете и жените, начело с Роджър Федерер и Анджелик Кербер, то днес ги последва и талантът Александър Зверев. Германецът бе абсолютно надигран от полуфиналиста през 2016 година Милош Раонич. Канадецът елиминира поставения под номер 4 в схемата Зверев след 6:1, 6:1, 7:6(5) и близо два часа игра, като се класира за четвъртфиналите на „Аустрелиън Оупън”.

Поставеният под №16 Раонич пласира 16 аса и надделя по категоричен начин над Зверев с 6:1, 6:1, 7:6(5) след близо два часа игра. Победителят напълно обезличи германеца в първите два сета, а в третия остана непоклатим в най-важните моменти.

21-годишният Зверев допусна шест пробива в първите два сета. Ядосан от слабата си игра при 1:4 във втората част, когато седна за почивка, Зверев счупи ракетата си, удряйки я девет пъти в корта.

Единствено третия сет беше оспорван, като в него пробиви нямаше, а Зверев спаси два мачбола в десетия гейм. В тайбрека той имаше аванс от 3:1 и 4:2, но Раонич направи обрат за 6:4 и с четвъртия си мачбол затвори срещата.

След двубоя канадецът заяви, че е горд от представянето си.

"Играх невероятно днес, направих много неща изключително добре и съм много горд. Целта ми днес беше просто да направя нещата по-неудобни за него и разиграванията да бъдат възможно по-кратки", коментира Раонич.

На четвъртфиналите 28-годишният Раонич ще играе с победителя от мача между №11 Борна Чорич (Хърватия) и Люка Пуй (Франция).