Дерик Роуз донесе инфарктна победа на Минесота срещу Финикс

Вижте всички резултати в НБА от последната нощ

Дерик Роуз вкара кош 0.9 секунди преди сирената, с който донесе победата на Минесота със 116:114 срещу Финикс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Роуз вкара 29 от своите 31 точки през второто полувреме и помогна на Минесота да преодолее пасив от 11 точки. Карл-Антъни Таунс реализира 28 от общо 30-е си точки през първото полувреме за победителите.

За Финикс се отличи Ти Джей Уорън с 21 точки, а по 18 добавиха Девин Буукър и Кели Убре. Уорън пропусна от тройката минута преди сирената.

Лос Анджелис Клипърс пък победи като гост Сан Антонио Спърс със 103:95 точки след 27 точки, 9 борби и 9 асистенции на Тобиас Харис. Така Клипърс прекъсна серията си от пет поредни загуби. Патрик Бевърли се отличи с 18 точки, 12 борби и 5 асистенции за победителите, а 18 точки вкара Монтрезл Харел.

ЛаМаркъс Олдридж записа 30 точки и 14 борби за Спърс.

Индиана разгроми Шарлът със 120:95. За домакините 21 точки реализира Виктор Оладипо, а с 19 точки и 9 асистенции приключи Дарън Колосън. Кемба Уокър беше най-резултатен за Шарлът с 23 точки.

Мачове от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада:

Индиана - Шарлът - 120:95
Минесота - Финикс - 116:114
Сан Антонио - ЛА Клипърс - 95:103

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 35 победи/13 загуби, Филаделфия 30/17, Бостън 28/18

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)