Ски на заем донесли най-доброто класиране на Краси Анев за сезона

Топ биатлонистът благодари на екипа, който се грижи за отбора

Красимир Анев е стартирал с чужди ски в масовия старт на 15 км от Световната купа по биатлон в Руполдинг. Както се знае националът записа най-доброто класиране на българин този сезон, след като се нареди 12-и в дисциплината вчера.

Той стана и най-точният стрелец в надпреварата при мъжете, след като не допусна нито една грешка в стрелбата. Самият Анев разкри, че е било удоволствие да бяга със ските на съотборника си Димитър Герджиков, които се оказали най-добри в целия отбор.

Митко не участва в състезанието вчера, тъй като нямаше достатъчно точки, за да се нареди сред 30-те най-добри биатлонисти в света, които имат право да спорят за медалите в масовия старт.

“Приятели на биатлона, искам да благодаря на Митко Герджиков за това, че ми предостави ските си за днешния (б.р. вчерашния) масов старт! Също така и на целия екип, който влага цялата си енергия, за да можем да вървим напред!”, написа Анев в страницата си във Фейсбук след финала на 15-те км.

Самоковецът стреля без грешка и завърши на 36.3 секунди след победителя Йоханес Тингес Бьо (Норвегия), който допусна една грешка в четирите си стрелби и измина трасето за 36:43.8 минути, записвайки девета победа за сезона.

Българинът е 31-и в генералното класиране за Световната купа с актив от 131 точки. Лидерът Йоханес Тингес Бьо има 662 точки.