Серина пречупи световната №1 в Мелбърн

Двубоят се превърна в украшението на турнира, Уилямс ще играе с Плишкова на четврътфиналите

Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на Australian Open, след като победи с 6:1, 4:6, 6:4 световната №1 Симона Халеп. С изключение на първата част, двете предложиха тенис на изключително ниво. В спор за място на полуфиналите Уилямс ще Каролина Плишкова.

Двубоят започна с изненадващо – с пробив на 0 на сметката на Халеп. Брейкът обаче беше върнат моментално, след което Уилямс влезе в убийствена серия и спечели шест последователни гейма, които ѝ осигуриха сета – 6:1 след 20 минути игра.

Американката първа успя да пробие във втория сет и поведе с 2:1. След паузата Халеп успя да върне брейка за 2:2. В десетия гейм румънката получи сетбол при сервис на Уилямс и изравни резултата – 6:4.

Във финалния трети сет Халеп и Уилямс показаха тенис от най-високо ниво. Двете се вкопчиха в здрава битка и направиха изхода на двубоя тотално непредвидим. В шестия гейм Уилямс оцеля спасявайки три точки за пробив. В ответния гейм американката на свой ред стигна до брейк-бол, който реализира след непредизвикана грешка на Халеп.

До края на мача Уилямс не позволи пробивът да бъде върнат и си гарантира място на четвъртфиналите.