Ноле се класира на 10-и пореден 1/4-финал в Австралия

Световният №1 изхвърли Медведев след повече от 3 часа на корта

Световният №1 Новак Джокович продължава напред към четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия. Сърбинът се наложи с 6:4, 6:7(5), 6:2, 6:3 срещу Данил Медведев. Срещата продължи повече от 3 часа и приключи след полунощ.

На 10-ия си пореден четвъртфинал в Мелбърн  сърбинът ще срещне непобедения от началото на сезона Кей Нишикори. Японецът остана на корта 5:05 часа в двубоя си срещу Пабло Кареньо Буста.

22-годишният руснак пропусна три брейкбола в третия и още два в четвъртия сет, като не се възползва от проблемите на Джокович в гърба.

Сърбинът можеше да затвори мача и в три сета, но във втората част пропиля аванс от 4:1 гейма, а след това допусна изоставане от 2:6 точки в тайбрека, което даде възможност на Медведев да изравни. В ключов момент при 1:2 в третата част Джокович се измъкна от 0:40 при собственото си подаване, а след това взе и следващите четири гейма, за да поведе отново в резултата.

Медведев пропусна възможности за пробив във втория и в шестия гейм на третата част, а Джокович реализира брейк за 2:1, а след това затвори мача с нов пробив в края.