Берое продължава без загуба в Балканската лига

По 18 точки записаха Николай Стоянов и Тре Когинс

Берое записа шеста поредна победа от началото на сезона в Балканската лига. Тимът на Любо Минчев спечели с 91:81 срещу лидера в македонското първенството Блокотехна.

В отсъствието на контузената си звезда Конър Франкамп и без Далин Бачински, Берое успя да надвие коравия си съперник.

Мачът вървеше кош за кош, без някой да успее да вземе аванс в първата четвърт. Агресивните действия доведоха до бързи техническо и неспортсменско на сметката на Блокотехна, но чак в средата на втората част Берое стигна до по-солиден аванс - 9 точки. Със стабилно нападение и добра защита, и геройски изяви на Николай Стоянов, старозагорци запазиха тази преднина до почивката.

След паузата Берое направи аванса си двуцифрен. Блокотехна не успяваше да стигне до много отворени стрелби, а домакините бързо връщаха всеки получен кош. И така до края на мача.

По 18 точки записаха Николай Стоянов и Тре Когинс. С 15 точки, 8 борби, 5 асистенции отчете Тихомир Желев. Александър Янев завърши с 10 точки и 11 борби, а само две асистенции го разделиха от трипъл-дабъл.
ОБЗОР: Балкан би Черноморец с точка разлика