Арда громи и във втората си контрола

Даниел Васев и Архан Исуф пропуснаха двубоя заради травми

Арда постигна убедителна победа с 6:0 над отбора на ФК Димитровград във втората си контролна среща през зимата. Мачът се игра на стадион „Хасан Семeрджи“ в Момчилград пред повече от 500 зрители.

Още в 5-ата минута Иван Коконов отбеляза дебютния си гол за Арда. В 35-ата минута Ахмед Осман се разписа за 2:0. След атака на Арда в 44-ата минута топката бе изпратена в мрежата на противниковия отбор от Веселин Марчев и първото полувреме приключи 3:0 за Арда.

През вторите 45 минути момчетата на Стойчо Стоев отново заложиха на офанзивната игра и малко след началото Венцислав Бенгюзов покачи на 4:0. Петият гол във вратата на Димитровград отбеляза новото попълнение в редиците на Арда Тодор Тодоров, а крайният резултат 6:0 оформи Георги Чукалов.

Поради леки травми Даниел Васев и Архан Исуф пропуснаха двубоя и се възстановяват, а Пламен Крумов и Иван Караджов са в почивка, дадена им от треньорския щаб.

След тази контролна среща футболистите се прибират в Кърджали, с което приключва първата част от зимната подготовка на отбора.

На 26 януари Арда заминава за турския курорт Анталия, където ще се проведе втората част от подготовката. Там предстоят още 7 контроли, като първата е на 29 януари срещу Спартак Москва – 2 (Русия).

Ето стартовия състав на Арда за днешния мач: Месут Юсуф, Деян Лозев, Румен Сандев, Васил Добрев, Атанас Кръстев, Митко Плахов, Венцислав Бенгюзов, Веселин Марчев, Иван Коконов, Петър Христов, Ахмед Осман

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона