Кой ще е шампион на Англия?

23 януари 2019 18:39

Ботев Пд започна контролите с победа (СНИМКИ)

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 над Локомотив (Горна Оряховица) в контролна среща, играна на централния терен на "Футболен комплекс Ботев 1912". Това бе първа контрола за "канарчетата" по време на зимната подготовка.

Николай Киров пусна в игра всичките си налични здрави футболисти. Пловдивчани вкараха по един гол в двете полувремена, като точни бяха Антонио Вутов и Тодор Неделев.

В първите минути липсваха головите положения и пред двете врати. В 17-ата минута Тодор Неделев стреля от далечна дистанция, а стражът на гостите изби. 2 минути по-късно Васил Шопов засече центриране отдясно, но топката мина покрай вратата. След по-малко от минута гостите отправиха първия си удар към вратата на Кайзер, но той бе много неточен.

Така се стигна до 21-ата минута, в която резултатът бе открит. Антон Карачанаков проби по левия фланг и технично пусна към Антонио Вутов, който с мощен удар под гредата се разписа за 1:0. В 26-ата минута Даниел Кайзер се отчете с великолепно спасяване, отразявайки удар от близка дистанция. При последвалия корнер играч на гостите се размина с топката на сантиметри от вратата.

В 30-ата минута Тодор Неделев предизвика аплодисментите на публиката, след като пробва удар от центъра, но стражът на "железничарите" внимаваше и предотврати попадение като шедьовъра от "Лаута". В 34-ата минута играч на Локомотив засече центриране отдясно, а топката мина над напречната греда.

На почивката наставникът на "жълто-черните" Николай Киров извърши множество промени в състава си. С пълни 90 минути се отчетоха единствено Тодор Неделев и Филип Филипов.

Не беше изминала и една минута от старта на втората част, когато играч на гостите остана сам срещу Даниел Кайзер и стреля, стражът спаси и последва нов удар, който се отклони от тялото на защитник на "канарчетата". В 56-ата минута след опасно центриране към наказателното поле на Ботев футболист на гостите пропусна от добра позиция.

В 62-ата минута Тодор Неделев изведе Станислав Шопов по левия фланг, талантливият полузащитник навлезе в наказателното поле и подаде към Иван Василев и нападателят стреля, вратарят изби, но кълбото отново попадна във Василев, който бе фаулиран от защитник. "Канарчетата" получиха дузпа, която бе изпълнена перфектно от Тодор Неделев - 2:0.

В 76-ата минута друг талант на "жълто-черната" школа - роденият през 2001 година Димитър Тонев, бе близо до първия си гол с екипа на "канарчетата". Сърцатият футболист бе изведен сам срещу вратаря и стреля, стражът първоначално отрази удара и Тонев направи добавка, но кълбото мина покрай вратата.

В 81-ата минута Тодор Неделев центрира великолепно към Лъчезар Балтанов, но от чиста позиция капитанът стреля покрай вратата. Последната интересна ситуация в двубоя бе в 87-ата минута, когато Неделев изпълни корнер към намиращия се на границата на наказателното поле Димитър Тонев, който стреля от въздуха, но ударът се отрази в защитник.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Филип Филипов, Радослав Апостолов, Тодор Неделев, Васил Шопов, Кристиан Добрев, Антон Карачанаков, Антонио Вутов

ПРЕЗ ВТОРАТА ЧАСТ НА ТЕРЕНА СЕ ПОЯВИХА: Стелиан Ангелов, Костадин Ничев, Станислав Работов, Атанас Ташолов, Габриел Земярски, Димитър Тонев, Станислав Шопов, Лъчезар Балтанов, Иван Василев