Сити е на финал за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Гражданите" елиминираха третодивизионния Бъртън с общ резултат 10:0

Манчестър Сити победи с 1:0 третодивизионния Бъртън Албиън и с общ резултат 10:0 от двата мача се класира на финал за купата на Лигата. Единственото попадение на стадион "Пирели Стейдиъм" заби Серхио Агуеро (26).

В мача за трофея Сити ще играе срещу Челси или Тотнъм. В първата среща "топчиите" взеха минимален успех с 1:0.

Пеп Гуардиола пусна доста от резервите си. На вратата застана косоварят Ариянет Мурич, в защитата се появиха Филип Сандлър и Ерик Гарсия, Фил Фодън действаше в халфовата линия, а Иън Поведа бе част от офанзивното трио на "гражданите". Сред титулярите бяха още Олександър Зинченко, Данило и Фабиан Делф.

Първата интересна ситуация беше пред вратата на домакините. Марез малко щастливо овладя топката и стреля, но топката излезе в аут. Бъртън отговори с красиво изпълнение на Бойс. Нападателят отклони с пета след центриране на Куин, но Мурич внимаваше. В 18-ата минута отново Марез се освободи и стреля силно, но не уцели вратата.

Сити поведе в 26-ата минута благодарение на Агуеро. Аржентинецът получи хубаво подаване от Марез и опъна мрежата.

До почивката Бъртън остана без Бен Търнър, който получи травма и трябваше да бъде заменен от Рийс Хътчинсън.

Втората част не предложи много любопитни ситуации. Гостите играеха съвсем лежерно, а домакините нямаха какво да противопоставят. В 52-ата минута на два пъти Фабиан Делф пропусна да се разпише. Малко след това Бъртън поиска дузпа, но тв повтренията ясно показаха, че Данило не е извършил нарушение в наказателното поле.

Агуеро направи сериозен пропуск в 60-ата минута, а секунди след това отстъпи мястото си на Бенжамен Менди. Френският бранител се завърна на терена в официален мач след повече от два месеца, в които лекуваше контузия.

В 70-ата минута Сандлър се засуети и загуби топката от Бойс и само навременното излизането Мурич попречи на домакините да изравнят.

В 88-ата минута Данило комбинира с резервата Габриел Жезус, но той не можа да преодолее Колинс. Това беше и последната голова възможност в двубоя.