Топ играч на НБА с тежка контузия, пропуска Мача на звездите

Вижте всички резултати в лигата от последната нощ

Тежка контузия в коляното получи една от звездите в Източната конференция на НБА - гарда на Индиана Пейсърс Виктор Оладипо при победата на тима си над Торонто със 110:106.

Четири минути преди края на втората четвърт на домакинския мач на Пейсърс 26-годишният играч падна на пода и се хвана за десния крак. Оладипо се опитваше да попречи на Паскал Сиакам от Раптърс да отбележи лесни две точки за тима от канадския град, но резултатът бе ужасяващ за гарда и Индиана.

От Индиана обявиха по-късно, че играчът ще се подложи в близките часове на ядрено-магнитен резонанс, но при всички положения контузията му е сериозна и е тежък удар за правещия отличен сезон отбор на Пейсърс. По-рано Оладипо пропусна мачове заради друга травма и по-рано през сезона.

Колегите на играча веднага реагираха на лошата новина в Twitter и изказаха подкрепата си към него. Очакваше се той да участва в Мача на звездите следващия месец. ЛеБрон Джеймс, Пол Джордж, СиДжей МакКолъм, Карл-Антъни Таунс, Девин Букър, Брадли Бийл и други играчи и личности, свързани с НБА подкрепиха избрания под №2 от Орландо Меджик в драфта на НБА през 2013 година баскетболист.

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 36 победи/14 загуби, Филаделфия 32/17, Бостън 30/18

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)