ОБЗОР: Берое с тежка загуба, арменци бият Монтана и Славия в един ден (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати от контролите на българските отбори днес

Берое допусна първа загуба на подготвителния си лагер в Турция, след като отстъпи с 0:4 от Нефчи Баку. Резултатът в спаринга бе открит в 13-ата минута, като лидерът в азербайджанското първенство удвои в 30-ата минута.  Още преди края на първото полувреме азерите водеха с 3:0, а след почивката крайното 4:0 бе оформено след автогол на Аргилашки.

Славия също претърпя поражение в днешната си контрола, като „белите” загубиха с 0:1 от арменския Пюник. Тимът от Ереван се справи по-рано в днешния ден и с друг български тим, този на Монтана, побеждавайки го с 2:1.

Ботев /Вр/ игра с украинския Олександрия в първата  си контрола на лагера в Алания. Украинците са пети в местния шампионат с 33 т. от 22 мача и имат амбиция да участват в евротурнирите.

Врачани поведоха през първата част с 1:0 след попадение на Валери Домовчийски. След почивката българският отбор вкара още едно попадение. Проверката преминава при гръмотевична буря.

Дунав (Русе) трябваше да играе с южнокорейския Пхан Стийлърс, но срещата бе отменена заради лошо време.