ШОК: За три дни Тотнъм отпадна от два турнира! (СНИМКИ)

„Шпорите“ с второ поред поражение в лондонско дерби, след Челси паднаха и от Кристъл Палас

Лошите новини за феновете на Тотнъм не спират!

„Шпорите“ отпаднаха от турнира за ФА Къп, след като загубиха с 0:2 визитата си на лондонския съперник Кристъл Палас, а в четвъртък напуснаха и Купата на лигата, отстъпвайки с дузпи в друго градско дерби – гостуване на Челси.

И двата сблъсъка бяха пропуснати от контузените звезди на тима Хари Кейн и Деле Али, а срещу „сините“ травми получиха още Муса Сисоко и Бен Дейвис.

Така нито един от четиримата не бе на линия за днешната среща и тя започна по възможно най-лошия начин за Тотнъм.

Домакините откриха резултата още в деветата минута чрез завърналия се през октомври след 24-месечно отсъствие нападател Конър Уикам.

25-годишният англичанин вкара за първи път от 799 дни за 1:0, а в 34-ата минута домакините получиха и дузпа заради игра с ръка в пеналта.

Андрюс Таунзънд я превърна в гол, негов дебютен срещу бившия му тим от изиграни седем мача, а междувременно Кевин-Нкуду направи непростим пропуск за гостите след заучено изпълнение на свободен удар.

Това обаче не бе всичко, защото точно преди почивката „шпорите“ също получиха дузпа, ала Кирън Трипиър не можа да улучи вратата и позволи на Кристъл Палас да се оттегли на почивка с преднина от 2:0.

„Орлите“ успяха да я запазят до края, за да се класират за осминафиналите на ФА Къп, докато по всичко личи, че Тотнъм ще остане без трофей от 2008 г. насам.

Тогава, с гол на Димитър Бербатов от дузпа „шпорите“ стигнаха до 1:1 срещу Челси във финала за Купата на лигата и го спечелиха с 2:1 в продълженията благодарение на Джонатан Уудгейт, а сега имат по-скоро теоретически шансове да спечелят Шампионската или Висшата лига.