Дания е новият световен шампион по хандбал

Олимпийските златни медалисти прибавиха и световната титла към успехите си

Олимпийският първенец Дания спечели за първи път титлата от Световното първенство по хандбал за мъже. В четвъртото си участие на финал датчаните стигнаха до златото след победа над Норвегия с 31:22 (18:11) в Хернинг.

След равностойни първи минути и 4:4 момчетата на Кай Йохансен постепенно започнаха да трупат аванс, който малко преди почивката достигна до 17:10. Дания продължи да доминира и малко след средата на второто полувреме дръпна с 26:15, с което окончателно предреши крайния победител.

Голмайсторът на турнира Микел Хансен отново беше най-резултатен за домкините със 7 попадения. Мортен Тофт Олсен и Расмус Лауге добавиха по 5 гола. Мангус Йондал се разписа 10 пъти за норвежците, които загубиха на финала на второ поредно Световно първенство.

С успеха пък Дания си осигури участие на Олимпийските игри в Токио 2020, където ще защитава титлата си. В мача за бронза по-рано днес Франция се наложи над Германия с 26:25 (9:13) с победен гол на Никола Карабатич в последната секунда.