Кой е основен конкурент на Лудогорец за титлата?

28 януари 2019 16:03 Николай Георгиев

ЦСКА с мощен удар, надви отбор от Шампионската лига! (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА победи чешкия Виктория (Пилзен) с 2:1 в четвъртата си контрола по време на зимния подготвителен лагер в Марбея (Испания).

Едвин Джеси изравни за "червените", разписвайки се от дузпа в 43-ата минута, като съперникът бе открил в 36-ата също от бялата точка с точен удар на Бигел.

Виктория, който е участник в групите на Шампионската лига и завърши трети в компанията на Реал, Рома и ЦСКА (Москва) и в чийто състав игра бившият футболист на Левски Роман Прохазка, наложи темпото в началото на двубоя.

ЦСКА създаде първото си опасно положение едва в 40-ата минута, като атаката на "червените" бе водена от Евандро, а през втората част се появи Мауридес, докато спряганият за трансфер Кирил Десподов за пореден път не игра в контрола на тима си.

През втората част ЦСКА заигра по-добре, стигна до опасен удар на Джеси в 64-ата минута, а в 82-ата и до гол за 2:1. Енрике се възползва от грешка при изнасянето на топката от бранителите на Виктория, нахлу в наказателното поле и с шут в далечния ъгъл оформи крайния резултат - 2:1.

Победата е втора за "червените" в зимната подготовка след тази над Шанхай Шенхуа (1:0), като тимът има равенство с Бохум (1:1) и загуба от Академия Пушкаш с 1:3.

ЦСКА - ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) 2:1

0:1 Бигел 36 д.
1:1 Едвин Джеси 43 д.
2:1 Енрике 82

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Данте Стипица, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 3. Жеферсон Телес, 26. Валентин Антов, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов, 8. Едвин Джеси, 7. Жоржиньо, 10. Евандро

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН): Козачик, Хавел, Хубник, Хейда, Лимберски, Прохазка, Хрдовски, Каямба, Чермак, Коварик, Бигел

Сред титулярите на чешкия шампион започна бившият халф на Левски Роман Прохазка.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ

5 мин. В началните минути чехите наложиха превъзходство и опитаха да изненадат Стипица с два шута от дистанция, но те не бяха опасни, а и не попаднаха в очертанията на вратата.

23 мин. В 23-ата минута стражът на червените изби в корнер опасен диагонален шут на играч в бяло.

27 мин. Жеферсон получи травма и напусна принудително терена. на негово място се появи Станислав Манолев.

36 мин. Виктория (Пилзен) осъществи атака отляво, която завърши с пас към Бигел. Чорбаджийски дръпна тарана на чехите и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият Бигел, който вкара с шут в долния ляв ъгъл.

40 мин. ЦСКА създаде първото си опасно положение в срещата. Тогава Манолев центрира прострелно отляво, но не намери свой съотборник и топката излезе в аут.

43 мин. Българският тим изравни. Евандро бе задържан в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Едвин Джеси, който вкара в долния ляв ъгъл за 1:1.

48 мин. Опасен шут на Бикел от фаул излезе в аут.

55 мин. Стипица изби в корнер опасен шут от границата на наказателното поле.

64 мин. Удар на Джеси от фаул попадна в ръцете на Козачик.

82 мин. По-добрата игра на ЦСКА даде резултат. Енрике се възползва от грешка при изнасянето на топката от бранителите в бяло, нахлу в наказателното поле отляво и с шут в далечния ъгъл изведе червените напред.

90 мин. КРАЙ НА МАЧА! ПОБЕДА ЗА ЦСКА!