Витоша с фалстарт в контролите

„Тигрите“ загубиха от вицешампиона на Беларус с 1:2

Отборът на Витоша (Бистрица) допусна загуба в първата си контрола по време на подготвителния си лагер в Турция.

Тимът на Росен Кирилов отстъпи с 1:2 на сребърния медалист в беларуския шампионат Шахтьор (Солигорск).

"Тигрите" изиграха много силно първо полувреме, но въпреки множеството създадени положения пред вратата на съперника, гол така и не падна. С пропуски се отличиха Даниел Кутев, Михаил Милчев, Четин Садула и на два пъти Стефан Христов, пред когото се откриха може би най-добрите ситуации. Силен удар на Петко Цанков извън границите на наказателното поле пък бе избит от представилия се много силно през първите 45 минути вратар на Шахтьор. Колегата му Християн Василев също на няколко пъти се намеси умело и предотврати гол в мрежата на Витоша.

На почивката старши треньорът Росен Кирилов направи множество промени в редиците на бистричани, като единственият, който остана на терена от самото начало на двубоя, бе централният защитник Кристиан Узунов. Четвърт час след началото на второто полувреме Шахтьор вече имаше аванс от два гола в резултата, след като се възползва от две грешки в българската отбрана - в 53-ата и 60-ата минута.

Малко след първото попадение Григор Долапчиев имаше възможност да изравни, но ударът му бе спасен от противниковия страж. В 66-ата минута пък напречната греда спаси беларусите след много хубаво изпълнение на Ангел Стоянов. Все пак попадение във вратата на Шахтьор падна - в 78-ата минута, а негов автор стана Михаил Петров. До края на контролата играчите в зелено опитаха да стигнат до изравнителен гол, но нямаха шанса да реализират такъв и в крайна сметка загубиха с 1:2.

Следващата проверка на Витоша е на 1 февруари, петък, от 17:30 часа, а съперник ще бъде руският втородивизионен Факел.

Изтеглиха жребиите за полуфиналите при ветераните и купата на АФЛ

Витоша (Бистрица) ще спори с Ботев (Враца) за място на финала

Официално: Локо (Пд) разтрогна с Хоркаш

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона