Добруджа отново са трети след успех над Марек

Добричлии събраха 30 точки в първенството

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) надигра у дома Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (27:25, 25:21, 15:25, 25:15) в среща от междинния 14-и кръг във волейболната Суперлига, играна тази вечер в пълната зала "Добротица".

Така добричлии се върнаха на 3-о място във временното класиране с 30 точки след 9 победи и 5 загуби, с колкото е и 4-ия Левски, но с 25 точки. Марек остава 8-и с 5 победи, 9 загуби и 14 точки. В редовния 15-и кръг Добруджа ще гостува на силния тим на Монтана, докато дупничани ще са отново гости, но този път на Дунав (Русе).

В първия гейм Добруджа успя да се откъсне в резултата при 9:6, а малко по-късно водеше със 17:12. Гостите от Марек успяха да стопят изоставането си до точка при 18:17, а след това дори изравниха при 23:23. Все пак, домакините взеха гейма при третата си възможност с 27:25. Във втората част добричлии взеха преднина в средата на гейма - 14:11. Дупничани отново намалиха изоставането си до 17:16, но в крайна сметка играчите на Пламен Христов за пореден път наложиха своята игра и удвоиха аванса си след 25:21.

Третият гейм премина изцяло под диктовката на гостите от Марек. Те поведоха в самото начало, постепенно натрупаха 10-точкова преднина и намалиха пасива си в геймовете след убедителното 25:15. Четвъртата част се разви по същия начин, но в полза на Добруджа - 25:15 и 3:1.