Ботев загуби от Слован Либерец

Контролата пропуснаха контузените Вутов и Данчев, а Перейра бе сменен принудително

Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 Слован (Либерец) в третата си контрола от лагера си в Турция.

Чехите поведоха още в 6-ата минута. След центриране отляво Либор Козак бе оставен непокрит пред Иван Чворович и вкара на опразнената врата за 1:0.

В 11-ата минута Антон Карачанаков стреля силно от около 30 метра, но за късмет на вратаря на съперника Филип Нгуен топка мина на сантиметри от напречната греда. Играта продължи с разменени атаки към двете врати. Слован покачи на 2:0 с попадение на Либор Козак в 30-ата минута.

През втората част футболистите на Николай Киров опитаха да променят резултата. В 62-ата минута Антон Карачанаков бе изведен в добра позиция, но защитник му отне.

При бърза контраатака в 86-ата минута, Атанас Зехиров центрира опасно в полето на Слован от ляво, но пасът му бе блокиран преди да стигне до негов съотборник.

В първите си две проверки на турска земя пловдивчани записаха две равенства - срещу Радник Сурдулица (1:1) и Пяст Гливице (0:0)

Проверката заради контузии пропуснаха Антонио Вутов и Благовест Данчев, а Джонатан Перейра бе сменен принудително в самото начало на мача.

Следващата контролна среща на Ботев (Пловдив) е на втори февруари срещу отбора на Криля Советов.

Стартов състав на Ботев: Иван Чворович, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Нодор Неделев, Атанас Зехиров, Кристиан Добрев, Антон Карачанаков (Даниел Кайзер, Станислав Шопов, Костадин Ничев, Иван Василев; Радослав Апостолов, Атанас Ташолов, Димитър Тонев)