Комедия от грешки в контрола на Локо Пд

"Черно-белите" спечелиха с 4:1 срещу македонци

Локомотив (Пловдив) спечели с 4:1 срещу Беласица (Струмица) в контрола, играна в Турция. Головете за "смърфовете" реализираха Стивън Езе (5), Димитър Илиев (9) и Анте Аралица (33, 47). Почетното попадение за македонците бе дело на Вуйчич (90’).

Мачът започна отлично за пловдивчани. Още в 5-ата минута "смърфовете" откриха резултата. В автор на попадението се превърна централният бранител Стивън Езе, който вкара с глава от близка дистанция. Защитникът се възползва от груба грешка на стража на Беласица.

В 9-ата минута играчите на Бруно Акрапович стигнаха до втори гол. Този път точен бе Димитър Илиев, който наказа втора фрапантна грешка на вратаря на македонците.

Третото попадение падна в 33-ата минута, след като Анте Аралица пресече лошо подаване на бранител на тима от Струмица и с лекота заби третия гол в мрежата на Георгиев. Това бе поредна уникална грешка в защитата на македонците.

Две минути след подновяването на играта Аралица вкара второто си попадение в проверката. Хърватският таран отново се възползва от неточност в отбраната на Беласица и без проблем вкара четвъртия гол.

Малко преди края на срещата Георгиев от състава на македонския тим можеше да отбележи почетно попадение, но деветката пропусна добър шанс. Все пак в 90-ата минута тимът от Струмица стигна до гол. Стивън Езе направи дузпа, която беше реализирана от нападател на Беласица. Това бе и последната интересна ситуация в срещата.
Френски гранд иска звездата на Локо (Пд)