Ямбол изненада и Академик Бултекс 99

Айзея Уилямс и ЛаРон Смит нанизаха по 18 точки

Ямбол нанесе осма загуба на Академик Бултекс 99, след като се наложи с 82:73 като домакин в мач от 17-ия кръг от НБЛ. Успехът е пети за тима на Иван Чолаков, като в сметката си има и 10 поражения. Пловдивчани пък са със 7 победи.

Гостите от Пловдив бяха без един от най-важните си състезатели Дейшон Найт, въпреки че до последно отборът трябваше да е в пълен състав. За Ямбол отново не игра Ивко Ивков.

Домакините имаха аванс от 4 точки (46:42) на полувремето, в последвнана четвърт влязоха с преднина от само 2. Баскетболистите на Академик Бултекс успяха да обърнат резултата в своя полза, след тройка на Васил Бачев (60:61). Последва кратка гонитба, но в крайна сметка Ямбол се добра до победата.

Двата отбора направиха по 13 грешки, а играчите на Ямбол овладяха повече борби (40-38). Успеваемостта им при стрелбата за две точки също беше по-добра (56%-48%), както и тази от далечно разстояние (31%-25%).

За Ямбол Айзея Уилямс и ЛаРон Смит нанизаха по 18 точки, 16 добави Станислав Говедаров, а Евгени Иванов вкара 12.

По 15 точки за Академик Бултекс реализираха Младен Виткович и Питър Олисемека, а Васил Бачев добави 14.