Селта изненада неприятно Севиля (ВИДЕО)

Единственият гол в срещата бе дело на Окай Йокъшлу

Селта Виго прекъсна черната серия от шест мача без успех в Ла Лига. Тимът, воден от Мигел Кардосо победи с минималното 1:0 Севиля при домакинството си от 22-ия кръг на шампионата.

Единственият гол в срещата бе дело на Окай Йокъшлу.

Така след пет поредни поражения и едно реми, Виго отново усети вкуса на триумфа и спечели трите точки. Съставът от Естадио Балидос се изкачи на 14-ото място във временното класиране с 24 точки. Севиля, за който това е второ поредно поражение, е четвърти с 36.

Андалисийците владееха повече топката и създадоха повече положения, като дори и удариха греда, но така не успяха да намерят верияни път към вратата на Рубен Бланко.

Първото полувреме не изобилстваше на много положения, като единствената по-интересна ситуация бе в 44-ата минута. Софиан Буфал овладя много добре топката и дриблира до ръба на наказателното поле. Оттам отправи чудесен удар, който обаче бе последван от превъзходно спасяване на Вацлик.

След почивката Севиля можеше да открие резултата, но опитът на Бен Йедер не сполучи. Отблизо той стреля към долния ляв ъгъл, но Рубен Бланко спаси безпроблемно.

Близо 10 минути по-късно отново Бен Йедер бе фокусира вниманието върху себе си. Той излезе на стрелкова позиция, но прати топката в левия стълб.

Така в 72-ата минута Окай Йокъшлу изведе Селта напред в резултата. Той овладя в наказателното поле и от чиста позиция направи 1:0.
В следващия кръг Селта Виго е гост на Херафе, а Севиля е домакин на Ейбар.