ОБЗОР: Хардън с над 40 точки за 19-ти път в историята (РЕЗУЛТАТИ)

Вижте всички резултати от баскетболната конференция

Джеймс Хардън премина границата от 40 точки за 19-и път през сезона и помогна на Хюстън да победи домакина Юта със 125:98 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Хардън завърши с 43 точки, 12 борби, 6 откраднати топки, 5 асистенции и 4 блока, като вкара всичките си 15 опита от наказателната линия. Той записа 26-и пореден мач с повече от 30 точки.

Резервата Джералд Грийн добави 25 точки, а гостите прекъснаха серия от две поредни загуби. Донован Мичъл с 26 точки беше най-добър за Юта, който беше спечелил 10 от предишните си 12 срещи.

Никола Йокич записа деветия си "трипъл-дабъл" през сезона, а лидерът в Западната конференция Денвър надделя над домакина Минесота със 107:106 точки.

Йокич се отличи с 13 точки, 16 борби и 10 асистенции, а Малик Бийзли допринесе с 22 точки за шестия пореден успех на тима. Победата също така гарантира, че старши треньорът Майкъл Малоун ще води Отбора на ЛеБрон в Мача на звездите на 17 февруари в Шарлът. Карл-Антъни Таунс беше най-добър за домакините с 31 точки и 12 борби, а Луол Денг пропусна да донесе успеха с неточен изстрел от дистанция 3,5 секунди преди края.

Шампионът Голдън Стейт надделя над гостуващия Лос Анджелис Лейкърс със 115:101 точки. Клей Томпсън беше най-резултатен за успеха с 28 точки, а Кевин Дюрант добави 21 точки и 11 асистенции.

Звездата на гостите ЛеБрон Джеймс получи почивка за двубоя, след като в четвъртък се завърна на полето след 17 пропуснати мача заради контузия. Брендън Инграм завърши с 20 точки за Лейкърс.

Новобранецът Лука Дончич направи пореден силен мач за Далас и помогна на отбора си да спечели срещу Кливланд със 111:98 точки.  Дончич се отличи с 35 точки, 11 бобри и 6 асистенции за гостите. Джордън Кларксън беше най-добър за домакините с 19.

Янис Антетокунбо завърши с 37 точки и 10 борби, а лидерът в лигата Милуоки спечели срещу домакина Вашингтон със 131:115 точки. Бруук Лопес добави 21 точки, а Крис Мидълтън завърши с 20 за гостите, които спечелиха за девети път в десет мача. Брадли Бийл беше най-добър за столичани с 24 точки.

Сан Антонио постигна пети пореден успех в лигата след 113:108 точки над гостуващия Ню Орлиънс. ЛаМаркъс Олдридж наниза 25 точки за домакините.

Резервата Лу Уилямс вкара 39 точки и даде 9 асистенции, с което помогна на Лос Анджелис Клипърс да спечели срещу Детройт със 111:101 като гост. Домакините пропиляха аванс от 25 точки през второто полувреме, което загубиха с 36:64. Бъди Хийлд завърши с 34 точки при победата на Сакраменто над Филаделфия със 115:108 като домакин.

Кемба Уокър се отличи с 37 точки, 10 асистенции и 6 борби, а Шарлът надделя над гостуващия Чикаго със 125:118 точки.

Домакините нанесоха своя удар в последната четвърт със серия от 15 безответни точки, след която поведоха със 114:100 и в последните четири минути нямаха проблеми да удържат аванса си.

Боян Богданович наниза рекордните си за сезона 31 точки и изведе Индиана до успеха над домакина Маями с 95:88.

Джон Колинс пък вкара 35 точки, с което помогна на Атланта да надделее над Финикс със 118:112 като гост.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Торонто 37 победи/16 загуби, Филаделфия 34/19, Бостън 33/19
Централна дивизия: Милуоки 38/13, Индиана 33/19, Детройт 22/29
Югоизточна дивизия: Шарлът 26/26, Маями 24/27, Вашингтон 22/30