03 февруари 2019 15:41
Спортал

Виляреал профука два гола пасив и взе само точка

Twitter

Виляреал беше много близо до първа победа в Ла Лига от девет кръг насам, но с лекота профука аванс от 2:0 при домакинството си на друг закъсал тим - Еспаньол. Двубоят от 22-ия кръг завърши 2:2, с което и двата отбора продължават да се мъчат. Гостите от Барселона имат само 1 победа срещу цели 9 загуби в последните си 11 мача в шампионата и поне временно са на 13-о място - само на 2 точки от опасната зона. Сред изпадащите пък продължава да е “жълтата подводница”.

Този следобед Виляреал, начело на който се завърна предходният треньор Хави Кайеха, се представи по-добре в дълъг етап от срещата и дръпна с 2:0. В 37-ата минута Висенте Ибора реализира първия си гол за клуба след трансфера от Лестър, а в 65-ата отличният днес Санти Касорла беше точен от дузпа.

Тимът на Еспаньол изглеждаше обречен, но всичко се промени след куриозен автогол в 75-ата минута. Нещастието да си го забие имаше италианският бранител на домакините Даниеле Бонера, който трудно може да обясни защо изигра ситуацията по този начин.

Само шест минути след това дойде изпълнението на деня. Тогава Роберто Росалес завъртя топката в горния десен ъгъл на вратата с параболичен шут с левачката - 2:2.

“Папагалчетата” дори можеха и да спечелят, тъй като в добавеното време имаха чиста възможност.