ОЛЕ! 9 от 10 за Солскяер - едно на мъка срещу Лестър (ВИДЕО+СНИМКИ)

В стотния си мач Рашфорд донесе успеха след уникален пас на Погба, Де Хеа отново герой, Юнайтед изпревари Арсенал преди дербито

Манчестър Юнайтед постигна труден, но много ценен успех с минималното 1:0 при визитата си на Лестър от XXV кръг на Висшата лига.

Единствения гол в мача вкара 21-годишният нападател на „червените дяволи“ Маркъс Рашфорд, изиграл своята стотна среща в английския елит, но над всички в двубоя бе испанският вратар Давид де Хеа, който блесна с две спасявания.

Лестър тотално надигра своя съперник след почивката, а преди и след нея фрапантни пропуски направи бившият футболист на гостите Джони Еванс.

Техният треньор Оле Гунар Солскяер обаче постигна деветата си победа в десет мача начело, като равенството бе срещу Бърнли (2:2) в предишния мач на тима.

Иначе Юнайтед започна силно срещата и логично откри резултата, ала след това отстъпи инициативата и спечели трите точки с доза късмет, а и силна игра на своя страж.

В четвъртата минута Люк Шоу намери с чудесно центриране повелия атаката Рашфорд на далечната греда, но младокът прати топката с глава над целта от ъгъла на вратарското поле.

Нападателят се реваншира за пропуска си малко по-късно, когато Пол Погба се възползва от грешка на Рикардо Перейра и изключително майсторски го изведе зад гърба на защитата с прехвърлящ пас.

Английският национал елегантно спря топката и след това не остави шансове на Каспър Шмайхел – 1:0.

Голът бе осми за Рашфорд в последните му 13 мача, но след това Лестър отговори подобаващо.

До почивката Еванс пропусна след корнер да изравни, а след нея играта се водеше предимно в половината на Юнайтед.

В 60-ата минута Джейми Варди отправи силен и много красив акробатичен удар, но Давид де Хеа първоначално парира, а после и улови топката точно пред голлинията.

Още по-впечатляващо бе спасяването на испанеца в 77-ата минута, когато той изби в корнер след отлично изпълнен свободен удар на резервата Рашид Гезал, насочил топката точно в горния десен ъгъл на вратата.

Тя обаче остана непоразена до края на мача, макар че в 80-ата минута Еванс трябваше да я порази.

Защитникът обаче не можа да стреля от воле и на практика пропусна най-изгодното положение за домакините в мача.

Седем по-късно и Варди не съумя да нанесе добър удар, макар и оставен непокрит до точката за изпълнение на дузпа, така че продължава да търси своя стотен гол в професионалната си кариера.

В крайна сметка Юнайтед спечели трите точки и вече има 48, с 16 повече от Лестър и с три от вече шестия Арсенал, който след малко гостува на шампиона Манчестър Сити в дербито на кръга.