ИЗНЕНАДА: Бетис шокира Атлетико преди дербито с Реал!

Барса дръпна с 6 т. на върха в Испания, не дадоха дузпа на Мората

Реал Бетис постигна сензационен успех над Атлетико Мадрид с 1:0 в домакинството си от XXII кръг на испанската Примера.

„Дюшекчиите“ нямаха загуба в 18 поредни мача за първенство, но серията им приключи в Севиля, пред 50 864 зрители, а поражението означава, че лидерът Барселона вече има 6 точки преднина на върха в класирането.

Те могат да имат основателни претенции към арбитъра на срещата, който в 55-ата минута, при резултат 0:0, подмина дузпа за нарушение срещу дебютиралия нападател Алваро Мората.

Въпреки наличието на ВАР, реферът подмина положението, макар че нарушение имаше.

Домакините можеха да открият резултата още в началото на мача, игран на стадион "Бенито Вийямарин", но Ян Облак спаси майсторски удар с глава след корнер на Зухаир Федал.

Словенският страж изби топката от голлинията, а тя отиваше застрашително към горния му десен ъгъл.

През първото полувреме мачът бе истинска битка, като нито един от съперниците не отстъпваше, ала след паузата гостите тръгнаха по-уверено в предни позиции.

В 55-ата Мората преодоля Федал, а защитникът се хвърли и изби със спорен шпагат, но дузпа не последва.

Такава обаче бе дадена за домакините в 64-ата, когато резервата Филипе Луиш сгреши наивно и игра с ръка в пеналта след сблъсък със своя съотборник Витоло.

Каналес не сгреши от бялата точка и реализира единственото попадение в срещата.

Благодарение на него Бетис събра 32 точки и се настани временно на шестото място, докато Атлетико остана на второто с 44 в своя актив, а в следващия кръг приема Реал Мадрид в голямото столично дерби.

Рангник призна, че разговаря с Байерн Мюнхен

Селекционерът на Австрия не отрече и, че може да приеме офертата на баварците

Селекционерът на Белгия влезе в битката за треньор на Милан

Доменико Тедеско може да поеме "росонерите" след края на сезона

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)