Дунав обърна Марек за победа №4

Волейболистите на Петър Шопов взеха реванш за загубата в четвъртия кръг

Дунав (Русе) записа четвърти успех в Суперлигата, след като се наложи като домакин над Марек Юнион-Ивкони с 3:2 (-23, 22, 21, -23, 14) в двубой от 15-и кръг. Така русенци взеха реванш за загубата си от 4-и кръг с 0:3 гейма.

Волейболистите на Петър Шопов заемат деветата позиция с 12 точки (4 победи, 10 загуби), дупничани са осми с 15 точки (5 успеха, 10 поражения).

Гостите доминираха изцяло в първата част и поведоха в резултата. В следващите два гейма Дунав показа воля и дух за победа и обърна в своя полза. Играчите на Виктор Карагьозов обаче не отказаха и вкараха интрига, повеждайки от самото начало на четвъртата част и удържа темпото почти до края. В ключовите моменти домакините стопиха преднината с надеждата мачът да приключи. Това обаче не се случи и двубоят влезе в тайбрек.

Там играчите на Петър Шопов тръгнаха силно, с добра преднина. В самия край на гейма обаче Марек се мобилизира и изравни. Срещата завърши при минимална преднина за Дунав (16:14) и крайното 3:2.

В следващия кръг Дунав приема Добруджа 07, а Марек приема Миньор. Мачовете са на 8 и 9 февруари (петък и събота).