Лацио с измъчена победа срещу предпоследния

"Лациалите" бяха близо да изпуснат трите точки в края на мача

Лацио победи с 1:0 като гост Фрозиноне в предпоследния мач от програмата на 22-ия кръг на Серия А.

Отборът от столицата със сигурност може да бъде доста доволен, че си тръгва с пълния комплект точки, тъй като домакините показаха много опасна игра, особено през второто полувреме и нямаше да е нелогично точките да се поделят.

Срещата започна по-добре за "лациалите", като Фелипе Кайседо беше най-деен в предни позиции за тях. Малко след 20 минути игра Фрозиноне отговори с удари на Пинамонти и Зампано.

В 36-та минута обаче Фелипе Кайседо отбеляза ценния гол за Лацио, което успокои тъмносините в днешната среща.

След почивката Фрозиноне показа вдъхновена игра, като задържаше повече топката, а Лацио нямаше за цел да атакува по-сериозно. След 80-та минута Фрозиноне записа две поредни отлични възможности да изравни, но първо Пинамонти не успя да намери очертанията на вратата, останал сам срещу вратаря, а малко по-късно в 86-та Трота стреля по земя, но Стракоша спаси с крака.

Така Лацио събра 35 точки и за момента е на шестото място на точка зад четвъртия Милан и с равен актив с градския съперник Рома. Фрозинонепък остава предпоследен с 13 точки и продължава да е най-лошата атака в елита на Италия.