Пирин и Сливнишки герой не се победиха в Благоевград

"Орлетата" направиха 1:1 в третата си зимна контрола

ОФК Пирин не успя да победи и в третата си контролна среща, изиграна днес следобед на ст. "Христо Ботев" в Благоевград.

"Орлетата" завършиха наравно 1:1 със Сливнишки герой, като двата тима си отбелязаха по едно попадение през първата част.

"Зелените" започнаха силно, като новото колумбийско попълнение Хуан Пабло направи сериозен пропуск още в 12-ата минута, но бившият страж на пиринци Минев спаси майсторски.

В 17-та минута Пирин поведе с гол на Виктор Янев, който отбеляза с удар с глава, след отлично центриране на австралиеца Киосес.

Отново Хуан Пабло изскочи сам срещу вратаря няколко минути по-късно, но пак пропусна да вкара първо попадение за "орлетата".

Груба грешка в отбрана доведе до изравнителен гол за гостите, като най-съобразителен бе Хаджиев, който се възползва от подхлъзване на защитник в зелено и матира Яначков.

В 37-та минута Пабло отново създаде суматоха пред наказателното поле на гостите, стреляйки опасно от разстояние.

През второто полувреме пиринци владееха повече топката и направиха няколко опасни влизания, но до чисти положения почти не се стигаше.

На обратния фронт, гостите пропуснаха да победят в средата на втората част, след като след корнер Иванов се размина с топката пред малката пеналтерия.

Следващата контрола на "зелените" е в събота, 14:00, срещу U19 формацията на Септември София.