Лацио с втора поредна победа, измести Милан

"Римските орли" се наложиха у дома с 1:0 над Емполи

Отборът на Лацио постигна втора поредна победа в Серия А, след като се наложи у дома с 1:0 над Емполи в двубой от 23-ия кръг. С успеха римските "орли" събраха 38 точки и изпревариха Милан за четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига. "Росонерите" имат 36 и вече са пети.

В предишния кръг Лацио надви също с 1:0 Фрозиноне като гост. Отново герой за римляните беше еквадорският нападател Фелипе Кайседо, който донесе успеха с гол от дузпа в 42-ата минута. До наказателния удар се стигна след грешка в отбраната на гостите. Топката беше върната към стража Проведел, Кайседо се опита да я достигне и беше фаулиран, за което реферът показа бялата точка.

Гостите имаха възможност да изравнят през втората част, но удар с глава мина встрани от вратата.

За Емполи това беше шеста загуба в последните осем мача. Тимът от Тоскана има 18 точки и върви 17-и в класирането. В следващия кръг Лацио гостува на Дженоа, а Емполи приема Сасуоло.