Бетис пропиля аванс от два гола срещу Валенсия (ВИДЕО)

Двубоят бе първи полуфинал от турнира за Купата на Краля

Реал Бетис пропиля аванс от 2:0 срещу Валенсия, като позволи на "прилепите" да стигнат до изравняване в добавеното време на мача.

Срещата завърши при резултат 2:2, а двубоят бе първи полуфинал от турнира за Купата на Краля.

Валенсия първи се добра до голови положения – в 28-ата минута Родриго Морено предизвика спасяване от Жоел Роблес, а при последвалия корнер бившият страж на Евертън пак бе призован да се намесва, за да отрази опита на Санти Мина.

Бившият играч на „прилепите” Андрес Гуардадо не беше далеч да ги огорчи в 35-ата минута, когато с глава засече центриране на Серхио Каналес на сантиметри в аут.

Първият гол за Бетис дойде в последната минута на първата част. Хоакин и Каналес разиграха късо един ъглов удар отдясно по атаката. Последният центрира с много фалц към далечната греда, където централният защитник Сидней се пребори и с глава намери Лорен, който побърза да чукне кълбото в мрежата – 1:0.

В 54-ата минута дойде и звездният миг на Хоакин, който изненада вратаря Хауме Доменек с директна стрелба от корнер. Топката беше заложена отляво по атаката, удобно за десния крак на Санчес, а в първия миг останаха впечатления, че стражът не е позволил да бъде изненадан. Системата за наблюдение на голлинията обаче сигнализира на главния съдия, а повторенията доказаха, че топката наистина е пресякла голлинията с пълния си обем, преди Доменек да я избие обратно навън – 2:0.

От този миг нататък грешката на домакините беше, че тръгнаха да пазят преднината си. Тя намаля наполовина в 70-ата минута, когато Кевин Гамейро беше изведен отляво в наказателното поле и с прострелно центриране намери Денис Черишев в малкия пеналт. Руснакът просто подложи глава и отбеляза – 2:1.

Драматичната развръзка настъпи дълбоко в продължението, когато Родриго проби отляво и имаше единствено Гамейро като опция за комбинация в центъра. Това не попречи на испанския национал да подаде перфектна топка покрай двама защитници, а Гамейро надбяха своя пазач, за да вкара хладнокръвно за крайното 2:2.