Олимпиакос и Везенков с трета поредна загуба в Евролигата

Дий Бост помогна за успех на Химки

Гръцкият гранд Олимпиакос допусна трета поредна загуба в Евролигата, след като отстъпи с 64:65 като гост на израелския Макаби Тел Авив.

Играчите на Дейвид Блат спечелиха минимално първата, втората и четвъртата част, но отстъпиха с 13:19 в третата и това ги лиши от победата.

Българският национал Александър Везенков игра само пет минути, в които завърши с една борба.

Най-резултатни от съотборниците му бяха Василис Спанулис и Найджъл Уилямс-Гос с по 16 точки, докато за победителите от Макаби с 19 точки приключи Тарик Блек, а още 17 прибави Скоти Уилбекин.

Другият български национал в турнира - натурализираният американец Дий Бост, имаше доста повече поводи за радост, тъй като Химки Московски регион постигна ценна победа с 98:90 при визитата си на черногорския Будучност.

За руския тим това бе втора поредна победа, а Бост завърши с 10 точки, 3 борби, 2 асистенции и една отнета топка.

На полувремето Будучност водеше с 1 точки, но през вторите 20 минути Химки показа по-голямо желание за победа. Най-резултатен за руснаците бе Джордан Мики с 25 точки, докато Чарлз Дженкинс прибави 17. За черногорския първенец Норис Коул реализира 20 точки, а 17 прибави младият грузинец Гога Битадзе.

Барселона постигна втора поредна победа след домакински успех със 78:72 над литовския Жалгирис.

Каталунците показаха много разнообразна и балансирана игра в атака, а цели петима техни състезатели завършиха с двуцифрен актив. Най-резултатен с 14 точки бе унгарецът Адам Ханга. За гостите от Литва Артурас Милакнис вкара 17 точки, а 15 прибави американецът Нейт Уолтърс.

В последния мач от програмата в четвъртък вечер Анадолу Ефес постигна убедителен домакински успех с 93:74 над испанския Гран Канария.

Турският тим показа много силна игра през второто полувреме, което спечели с 50:28.

Крунослав Симон завърши с 25 точки за победителите, а 18 прибави Шейн Ларкин. За Гран Канария Клевин Хана отбеляза 16 точки.

С победата Анадолу прекъсна серията си от две последователни загуби и запазва четвъртата си позиция в класирането.

Резултати от 22-рия кръг в Евролигата по баскетбол за мъже:

Анадолу Ефес (Турция) - Гран Канария (Испания) 93:74
Будучност (Черна гора) - Химки (Русия) 90:98
Макаби Тел Авив (Израел) - Олимпиакос (Гърция) 65:64
Барселона (Испания) - Жалгирис (Литва) 78:72

по-късно днес:
ЦСКА Москва (Русия) - Реал Мадрид (Испания)
Фенербахче (Турция) - Панатинайкос (Гърция)
Баскония (Испания) - Байерн Мюнхен (Германия)
Олимпия Милано (Италия) - Дарюшафака (Турция)

класиране:
1. Фенербахче 18 победи/3 загуби, 2. Реал Мадрид 17/4, 3. ЦСКА Москва 16/5, 4. Анадолу Ефес 14/8, 5. Барселона 13/9, 6. Олимпиакос 12/10, 7. Байерн 11/10, 8. Баскония 10/11 и други