Стабилен Лудогорец завърши с класика зимните контроли (ВИДЕО+СНИМКИ)

Марселиньо вкара два гола на Локо (ГО) в Разград

Лудогорец спечели последната си зимна контрола, след като се наложи с 3:0 над играещия във Втора лига тим на Локомотив (Горна Оряховица).

Шампионите спечелиха спаринга в Разград с два бързи гола преди и след почивката, както и в заключителните минути на двубоя, а по този начин изравниха показателите си в проверките.

Преди това те записаха в Турция поражения от Ботошани (1:3), Клуж (0:2), Легия (0:1) и Цървена звезда (1:3), както и успехи над Ахмат (4:3) и Хонвед (4:2).

Иначе Лудогорец имаше териториално предимство през цялата среща, докато гостите почти не успяха да застрашат новия вратар на тима Пламен Илиев.

През първото полувреме домакините също трудно стигаха до чисти голови положения, но в самия му край успяха да поведат.

Точен бе голмайсторът им Клаудиу Кешеру, който засече от движение прострелно центриране на Вандерсон и откри резултата.

Малко след паузата домакините удвоиха своя аванс, след като Марселиньо засече майсторски от воле един дълъг пас и матира вратаря на гостите за 2:0.

Последният се намеси решително в 72-ата минута, когато Кешеру бе изведен сам срещу него и опита да го прехвърли, но Евгени Александров отрази с вещина.

Преди това пък се стигна до грозни сцени на терена, защото Антон Недялков се сдърпа със съперник, но за щастие всичко завърши с приятелско ръкостискане между двамата и жълт картон за Иванов заради грубото влизане.

Класическият резултат бе оформен от Марселиньо, който вкара след един ъглов удар своя втори гол в мача пет минути преди края на редовното време.

Така Лудогорец вече очаква началото на сезона в Първа лига, където води в класирането с 6 т. пред втория ЦСКА и стартира с визита на Верея в Стара Загора идния петък от 17:30 часа.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ГО) 3:0
1:0 Кешеру 45'
2:0 Марселиньо 54'
3:0
Марселиньо 85'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 30. Моци, 3. Недялков, 90. Форстър, 4. Сисиньо, 44. Горалски, 18. Дяков, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 28. Кешеру;

РЕЗЕРВИ
: 1. Брун, 5. Терзиев, 21. Григоре, 12. Анисе, 8. Саша, 64. Янков, 7. Бакалов, 96. Юсеин, 63. Рибейро, 77. Попа;

Треньор
: Антони Здравков

ЛОКОМОТИВ (ГО): 14. Александров, 4. Харизанов, 83. Пенев, 23. Минков, 2. Николов, 6. Трифонов, 7. Иванов, 27. Пехливанов, 17. Славков, 9. Колев, 19. Юруков;

РЕЗЕРВИ
: 91. Славов, 18. Чалъков, 24. Златков, 96. Чукалов, 8. Попов

Треньор
: Красимир Мечев.

NOVSPORT.COM ПРОСЛЕДИ СПАРИНГА НА ЖИВО ПО МИНУТИ, А ЕТО И КАК СЕ РАЗВИ ТОЙ:

90+2 КРАЙ НА МАЧА! ЛУДОГОРЕЦ ЗАВЪРШИ КОНТРОЛИТЕ С ПОБЕДА СЛЕД КЛАСИКА СРЕЩУ ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА).

85' ГОООЛ! Марселиньо е над всички в пеналта след корнер и оформя класиката с втория си гол в този мач.

81' Серкан Юсеин, пристигнал наскоро от Ботев (Пловдив) в Лудогорец, стреля опасно към вратата на Локомотив, ала Александров спаси.

75' Рокада и в състава на Лудогорец – Анисе заменя Горалски.

72‘ Кешеру бе изведен сам срещу Александров и опита елегантно да го прехвърли, ала стражът на гостите демонстрира класа и отрази с вещина.

70‘ Нова промяна в строя на гостите, Колев отстъпва мястото си на Чукалов.

69' Марселиньо опита нещо нестандартно, стреляйки почти от центъра, но прехвърли вратата.

63' Втора смяна в Локомотив (ГО), Попов заменя Юруков.

58' Грозни сцени на терена, след като Недялков се сдърпа с игра на Локо ГО, но в крайна сметка двамата си подадоха ръце, а Иванов получава жълт картон.

54' ГОООЛ! Лудогорец удвоява резултата след красив гол на Марселиньо, който засече от воле един дълъг пас и матира вратаря на гостите - 2:0.

50' Корнер в полза на Лудогорец, след който Недялков стреля с глава, но над вратата.

46' Смяна и в отбора на Локомотив (ГО). Излиза Харизанов, влиза Чалъков.

46‘ Форстър и Лукоки са заменени съответно от Григоре и Попа.

46‘ Начало на второто полувреме, двойна смяна в състава на Лудогорец.

45+1' Край на първото полувреме!

45' ГОООЛ! Лудогорец открива резултата в самия край на първото полувреме. Кладиу Кешеру е точен, засичайки от движение прострелно центриране отдясно!

39' Лукоки отново стреля, но вратарят на „железничарите“ спаси, а след последвалия корнер защитата на гостите се справя без затруднения.

35' Първият жълт картон е за Фостър от Лудогорец, който извърши грубо нарушение в средата на терена.

32' Удар на Лукоки, но извън рамките на вратата.

30' Играта се води предимно в половината на Локомотив, като в последните 10 минути гостите стигнаха само до един корнер.

21' Харизанов се завърна на терена, така че двата тима вече са с по 11 футболисти.

18' Завърналият се това лято в Локомотив защитник Иво Харизанов получи неприятна контузия в ръката и получава лекарска помощ.

13' Свободен удар и за гостите от Горна Оряховица, но той не донесе нищо опасно за новия вратар на шампионите Пламен Илиев.

10‘ Сега Марселиньо опита късмета си с изстрел, но не сполучи.

7' Корнер в полза на Лудогорец, но след него не се стига до нищо опасно.

5‘ Клаудиу Кешеру опитва удар, но не съумя да улучи вратата.

3' Свободен удар в полза на Лудогорец, на около метър от ъгъла на наказателното поле. Вандерсон центрира, но Недялков стреля с глава над целта.