Ще успее ли Любо Пенев в ЦСКА?

08 февруари 2019 19:11 Христо Иванов

Левски не успя и срещу Чукарички! "Сините" си тръгват от Кипър без победа! (ВИДЕО)

Левски завърши контролите в Кипър с равенство 1:1 срещу Чукарички!

По този начин играчите на Георги Дерменджиев си тръгват от лагера без победа, макар че изиграха общо 7 контроли!

Повторен дебют за "сините" направи Валери Божинов, който бе сред титулярите и се отчете със сериозен пропуск през първото полувреме.

Двубоят иначе започна добре за футболистите на Георги Дерменджиев, които още в 7-ата минута поведоха в резултата!

Жерсон Кабрал изведе Давиде Мариани, а швейцарецът на сгреши, останал сам срещу вратаря - 1:0 за Левски!

Последва нова възможност за левскарите, но Паулиньо не се възползва от асистенция на Валери Божинов от десния фланг на атаката.

Постепенно сърбите поизравниха играта, а в 19-ата минута бяха близо до изравняване. Овусу стреля от дъгата пред наказателното поле, топката рикошира в защитник на Левски, но мина с малко над гредата!

Чукарички все пак изравни в 31-ата минута!

Джорджевич получи подаване зад защитата, преодоля Михайлов в наказателното поле, и на празна врата фиксира паритета - 1:1!

Минути след това Левски пропусна чисто положение чрез Божинов, който на метри от вратата не се възползва от подаване на Кабрал.

През второто полувреме темпото на игра видимо спадна, положенията липсваха, а двата отбора си размениха по един опасен удар от дистанция, съответно чрез Горанов и Овусу.

Левски се прибира утре в България, а следващата седмица подновява борбата в Първа лига с домакински мач срещу Локомотив (Пловдив).

Стартов състав на Левски: Михайлов, Цветкович, Горанов, Яблонски, Рейш, Тиам, Мариани, Паулиньо, Кабрал, Божинов

---------------------------------------------------------------------------------------------
90' - Край на мача!

67' - Стеванович избива силен удар от пряк свободен удар на Иван Горанов

57' - Добра реакция на Михайлов, който изби силен удар на Овусу!

46' - Начало на второто полувреме!

45' - Край на първото полувреме!

39" - Сериозен пропуск на Валери Божинов! Нападателят получи пас в отлична позиция до вратата, но не успя да порази целта!

31' - ГОООЛ ЗА ЧУКАРИЧКИ! Джорджевич получи топката зад защитата на Левски, преодоля Михайлов в наказателното поле и на празна врата изравни за 1:1!

19' - Овусу отправи опасен удар от дъгата пред наказателното поле, а след рикошет топката мина на сантиметри от горната греда!

9' - Паулиньо можеше да удвои резултата, след като получи топката от Валери Божинов, но пропусна от удобна позиция!

7" ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Мариани открива резултата, след като се възползва от подаване на Кабрал и сам срещу вратаря не сгреши - 1:0!

1' - Начало на мача, който започва със закъснение!