ЦСКА имаше нужда от пет гейма, за да пречупи Казанлък

„Червените“ записаха шеста победа в първенството

Волейболистките на ЦСКА спечелиха с 3:2 (-17, 22, -19, 23, 2) гостуването си на Казанлък в мач от десетия кръг на женското първенство на България, който се игра в казанлъшката зала „Багира“.

Така „червените“ записаха шеста победа в първенството, като с четири загуби и 17 точки заемат четвърто място във временното класиране. Същият актив има и Левски, но „сините“ са трети заради по-доброто си геймово съотношение. Тимът на Казанлък допусна осма загуба, като с две победи и 7 точки заема седмо място в таблицата.

Двубоят бе оспорван и равностоен, но и бе игра на двете крайности. Двата съперника показаха силни и слаби моменти, а това доведе до последователна размяна на водачеството и достигане до решителен тайбрек, който ЦСКА спечели на 2.