Три поред за Леверкузен в Бундеслигата (ВИДЕО)

"Аспирините" вкараха пет на Майнц и се изкачиха до петото място в класирането

Байер Леверкузен записа трета поредна победа в Бундеслигата. "Аспирините" спечелиха с 5:1 гостуването си на Майнц в мач от 21-ия кръг.

Мачът започна с пропуск пред вратата на Байерн, а в 5-ата минута домакините вече изоставаха в резулатата. Кевин Фоланд избяга от засадата стигна до наказателното поле и подаде към Карим Белараби, който стреля от въздуха, а   Вендел чукна топката, която и без това влизаше в мрежата - 0:1.

В 9-ата Майнц изравни след заучено изпълнение на ъглов удар. Даниел Бросински центрира и Жан-Пол Боетюс отклони с глава към Александър Хак, който намери Робин Куайсон в малкия пеналт – 1:1.

Надеждата за домакините бързо угасна. В 20-ата минута Юлиан Бранд намери Кай Хаверц около точката на дузпата. 19-годишният талант стреля от движение и вкара своя 11-и гол.

Десет минути по-късно Бранд и Фоланд  матираха цялата отбрана на домакините с беузпречно двойно подаване, след което Бранд се озова сам срещу Мюлер и почаки на 3:1.

Две минути преди почивката Белараби елиминира интригата, след като заби четворъто попадение във вратата на Майнц.

Бранд записа втория си гол в мача в средата на втората част. В 64-ата минута германският национал финтира двама съперникови играчи, комбинира с Фоланд, който му върна и Бранд направи Мюлер безпомощен – 5:1.

До края Леверкузен изпусна един куп възможности да запише още по-съкрушителен успех.

Успехът изкачи Леверкузен до 5-ото място с 33 точки, на четири зад четвъртия РБ Лайпциг, който към момента заема последната позиция, даваща право на участие в груповата фаза на Шампионската лига. Шестият Айнтрахт е с точка зад „аспирините”, като утре среща именно Лайпциг.

Майнц записа второ поредно поражение и с 27 точки остава 11-и.