Фаулстарт за Любо Пенев при завръщането му в ЦСКА (СНИМКИ+ВИДЕО)

Флорент Боджадж наказа "червените" на "Армията"

ЦСКА загуби с 0:1 от Етър на "Армията" в последната си контрола преди подновяването на сезона. Мачът беше неофициален дебют за Любослав Пенев начело на "червените", след като само ден по-рано той замени Нестор Ел Маестро на треньорски пост в клуба.

Голът за "виолетовите" отбеляза Флорент Боджадж в 33-ата минута. Футболистите на Красимир Балъков имаха възможност да вкарат още няколко попадения, но отличен мач на вратата да домакините направи Витаутакс Черниаускас. Впечатление направи липсата на идея в атаката на ЦСКА, което е и причината за малкото положения, които играчите създадоха пред съперниковата врата.

Първият мач на "червените" от пролетния дял на първенството е на 19 февруари. Тогава ЦСКА приема Ботев (Враца) на "Армията". Срещата е от 17:30 часа.

Срещу Етър Пенев заложи на Стойчо Атанасов, Ангел Лясков и Жанио Бикел в титулярния състав. На пейката останаха Кристиан Малинов, Жоржиньо и Мауридес, а Божидар Чорбаджийски въобще не попадна в групата поради контузия.

"Червените" първи можеха да поведат в резултата. В 6-ата минута Джеси преодоля Крум Стоянов и влезе в наказателното поле, където комбинира с Тиаго, който стреля към вратата, но топката срещна крак на защитник на Етър. Гостите отговориха с опасен, но неточен удар на Венци Василев с глава след центриране от корнер.

В 16-ата минута Енрике беше съборен пред наказателното поле. Джеси изпълнението прекия свободен удар, но стреля над вратата.

Така се стигна до 34-ата минута, когато Крум Стоянов проби отляво и центрира по земя към непокрития Флорент Боджадж, който с шут с вкара в долния ляв ъгъл - 0:1

Само пет минути след това "виолетовите" бяха близо до втори гол, но Черниаускас изби бомбен шут на Батрович. В заключителните секунди на първата част Дани Младенов също пропусна.

На почивката Любо Пенев вкара в игра Мауридес, Жоржиньо и Малинов. И това обаче не даде резултат.

Второто полувреме започна напрежение пред вратата на ЦСКА. Крум Стоянов се откъсна отляво и изведе Милчо Ангелов. Таранът изпревари Бодуров и шутира от 5-6 метра, но Черниаскас отново демонстрира класа и спаси.

В 56-ата минута и домакините погледнаха по-смело към противниковата врата. Тиаго шутира опасно от границата на наказателното поле, но след рикошет топката излезе в корнер. Десет по-късно Черниаускас извади в корнер опасен с глава на Ангелов. След изпълнението на ъгловия удар Етър като по чудо не вкара за втори път, след като отново Ангелов стреля отново с глава, но стражът на червените някак спаси.

В 74-ата минута Мауридес отправи добър шут извън границата на наказателното поле, който вратарят на гостите улови.

Етър не само удържа до края, но в последната минута Черниаускас отново трябваше да се намесва решаващо. Той спаси  топовен изстрел от 25 метра, който летеше към горния ляв ъгъл на вратата му.

ЦСКА - ЕТЪР 0:1
0:1 Боджадж (34)

СТРАТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 5. Николай Бодуров (к), 25. Стивън Перейра, 14. Ангел Лясков, 16. Жанио Бикел, 20. Тиаго Родригес, 6. Рубен Пинто, 8. Едвин Джеси, 17. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Резерви: 1. Данте Стипица, 28. Никола Борисов, 26. Валентин Антов, 23. Йоан Бауренски, 15. Кристиян Малинов, 18. Мартин Смоленски, 7. Жоржиньо, 9. Мауридес

EТЪР: 1. Христо Иванов, 11. Даниел Младенов, 8. Румен Руменов, 10. Велко Батрович, 84. Здравко Илиев, 25. Крум Стоянов, 21. Венцислав Василев, 17. Аласана Мане, 5. Георги Сърмов (к), 16. Пламен Гълъбов, 88. Флорент Боджадж

Резерви: 12. Анатолий Господинов, 15. Александър Георгиев, 9. Иван Петков, 70. Кольо Станев, 30. Илия Джамов, 22. Никола Колев, 73. Иван Стоянов, 7. Милчо Ангелов, 3. Артьом Артюнин