Черно море победи Поморие в последната си контрола

"Моряците" спечелиха проверката с 4:1

Черно море постигна победа с 4:1 над Поморие в последната си контрола преди възобновяването на шампионата.

Домакините започнаха отлично срещата и още в 11-та минута можеха да открият резултата, но след прехвърлящия удар на Радослав Василев топката се отби в напречната греда. В 15-та минута вратарят на гостите Мартин Теменлиев показа отличен рефлекс и успя да избие топката след опасно изпълнен пряк свободен удар от Георги Илиев. В 18-та минута Цветомир Панов бе изведен сам срещу вратаря на гостите и стреля по диагонал отдясно, но стражът на Поморие спаси.

В 20-та минута Черно море откри резултата. Радослав Василев върна топката почти от аутлинията към връхлитащия Аристот Ндонгала, който с удар от няколко метра вкара за 1:0. В 42-та минута бе най-чистото положение за Поморие, когато Теодор Стефанов успя да засече топката със странична ножица след центриране отдясно, но тя попадна право в тялото на вратаря на домакините Иван Дюлгеров.

В 65-та минута Поморие успя да изравни резултата. Милен Танев изпълни опасно пряк свободен удар от около 20-тина метра и вкара за 1:1.

Преди срещата бе официалното представяне на отбора на Черно море за пролетния дял от шампионата. В 84-та минута Георги Божилов с удар по земя от около 15-16 метра успя да вкара нов гол за Черно море - 2:1.

В 87-та минута вратарят на гостите Димитър Тодоров спаси опасен удар на Васил Панайотов и изби топката в корнер. След изпълнението на корнера Жоржиньо с глава вкара за за 3:1.

В 89-та минута Петър Вуцов с хубав удар отбеляза четвъртия гол за домакините и оформи крайното 4:1. В първия пролетен кръг Черно море приема на стадион "Тича" ЦСКА-София на 16 февруари /събота/ от 15.00 часа.

ЕУФОРИЯ НА "ТИЧА": Мощен Черно море преби Левски с 3:1 (ВИДЕО)