Монтана даде само гейм на Дея за 4 поред

Тимът на Даниел Пеев се изкачи на третото място в класирането

Монтана записа четвърта поредна и общо 11-а победа във волейболната Суперлига. Момчетата на треньора Даниел Пеев обърнаха Дея спорт с 3:1 (-21, 17, 12, 22) в гостуването си от 16-ия кръг, игран тази вечер пред около 200 зрители в зала "Младост".

По този начин Монтана се изкачи на 3-о място във временното класиране с 11 победи, 5 загуби и 11 точки, с колкото е и 4-ия Левски, но с по-лошо точково съотношение. Дея спорт остава на предпоследната 11-а позиция с едва 3 победи, 13 загуби и 9 точки.

В следващия, междинен, 17-и кръг Монтана приема именно "сините" в дербито на кръга, докато бургазлии са отново домакини, но този път на Добруджа 07 (Добрич). Срещите са във вторник (12 февруари) от 18,30 часа и в сряда (13 февруари) от 18,30 часа.

Домакините от Дея спорт изненадаха монтанчани в първия гейм и поведоха в резултата след 25:21. След това гостите взеха инициативата и диктуваха играта до края на мача. Във втория и третия гейм гостите бяха убедителни - 25:17 и 25:12. В четвъртата част Монтана взе аванс в началото от 4-5 точки, домакините изравниха при 16:16, но нямаха сили за повече - 25:22 и 3:1.