Резерва измъкна Интер от нови изгубени точки в Серия А (ВИДЕО)

"Нерадзурите" с труден, но ценен успех като гост на Парма

Третият във временното класиране на Серия А Интер победи много трудно като гост Парма в мач от 23-ия кръг на Серия А. "Нерадзурите" отново не показаха най-добрата си игра, но резервата Лаутаро Мартинес отбеляза скъпоценния гол за своя отбор, който беше първи за тима в Калчото през 2019-та година.

Първото полувреме премина при по-добра игра за Парма, като Юрай Куцка пръв пробва изстрел, минал покрай целта, а в 21-та минута Жервиньо мина като на шега между двама защитници на гостите и стреля мощно, но ударът му разтресе напречната греда.

След половин час игра Икарди и Перишич имаха шанс да отбележат, но дуарите им бяха спасени.

След почивката Интер заигра по-добре и дори стигна до гол в средата на втората част. Д'Амброзио засече топката при изпълнение на корнер, но преразглеждане на ситуацията с ВАР показа, че футболистът на "нерадзурите" е вкарал с ръка и попадението бе отменено.

"Нерадзурите" не се повлияха от това решение и продължиха да играят по-добре от съперника, като Лучано Спалети реши да пусне втори нападател до Мауро Икарди в лицето на Лаутаро Мартинес. Само две минути след появяването си в игра аржентинецът бе изведен от Наинголан в наказателното поле и с плътен изстрел оплете топката в мрежата за 1:0.

До края гостите се опитваха да решат всичко с втори гол, но повечето ситуации, открили се пред Мауро Икарди не завършиха с попадение, като капитанът на Интер вече седем мача няма гол в Калчото.

Така Интер събра 40 точки в класирането и остават на третото място, като дори скъсиха изоставането си от второто място на девет, след като по-рано днес Наполи не победи Фиорентина. Парма пък остават 12-ти.