Локо (Русе) започна контролите с реми

„Все още не сме навлезли в оптимална спортна форма и имаме да наваксваме в тренировките", заяви треньорът на "железничарите" Ивайло Кирилов

Локомотив (Русе) завърши наравно 1:1 в първата си контрола от зимната подготовка. Съперник на „железничарите“ бе лидерът в русенската областна група – Дунав (Сливо поле).

Двубоят се игра на новия изкуствен терен на спортен комплекс „Дунав“.

„Червено-черните“ поведоха с ранен гол. При центриране от корнер в 5-ата минута бранителят Владимир Перчемлиев посрещна топката и хубав параболичен удар я насочи неспасяемо във вратата на противника.

В последвалите минути русенци създадоха още доста положения пред вратата на гостите от Сливо поле, но до гол не се стигна. Пет минути преди почивката играчите на „Дунав“ успяха да възстановят равенството чрез Генджай Ахмед.

През второто полувреме „железничарите“ отправиха отново поглед напред и притиснаха сериозно своя противник. Равният резултат обаче се запази до края на срещата.

„Все още не сме навлезли в оптимална спортна форма и имаме да наваксваме в тренировките. Днес ни липсваше свежест в играта. Създадохме много положения за гол, но не успяхме да ги оползотворим“, коментира след двубоя старши треньорът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов.

Следващата контролна среща на „железничарите“ ще бъде идната неделя, 17 февруари, от 14:00 часа, отново на изкуствения терен на стадион „Дунав“. Съперникът ще бъде Миньор (Сеново).

Успоредно с днешния двубой на представителния тим на Локо (Русе), на съседния терен контрола играха и юношите старша възраст на „червено-черните“. Те отстъпиха в един коректен мач с 0:2 на мъжкия отбор на Сокол (Червена вода) – актуален първенец на местната областна група.

Съставът на Локо (Русе) срещу Дунав (Сливо поле): Радосвет Христов, Мартин Иванов, Владимир Перчемлиев, Сюлейман Салим, Ивайло Иванов, Мерт Хасан, Мартин Недков, Дениз Неджмиев, Мартин Рачев, Станимир Ангелов, Радомир Хараланов /Огнян Брайнов, Борислав Димитров, Михаил Любенов, Даниел Костадинов/.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили