КЛАСИКА! Кристиано върна Юве на победния път (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Старата госпожа“ дръпна с 11 т. на върха след седми пореден успех над Сасуоло

След загубата от Аталанта (0:3) за Купата на Италия и равенството с Парма (3:3) за първенство, сега Ювентус се върна на победния път.

„Старата госпожа“ спечели с 2:0 визитата си на Сасуоло от XXIII кръг на Серия А и вече има аванс от 11 точки на върха в класирането пред втория Наполи.

С основна заслужа за седмия пореден успех над „черно-зелените“ бе голямата звезда на шампионите Кристиано Роналдо, който вече има 20 гола и 10 асистенции в 31 мача за Юве във всички турнири.

Португалецът вкара второто попадение, асистира за третото и на практика изработи първото, дело на Сами Кедира.

Германският национал откри резултата в 23-ата минута, разписвайки се с добавка след силен изстрел на Кристиано, спасен от вратаря на домакините.

Те имаха претенции за дузпа още в началото на двубоя, но след намесата на системата за видеоповторения (ВАР) арбитърът Паоло Мацолени, ръководил мача Лудогорец – Байер в Разград през септември, прецени, че такава няма.

След това Кедира пропусна две изгодни възможности да реализира своето трето попадение през кампанията за Юве, а в 70-ата минута Роналдо направи резултата 2:0.

Той засече с глава центриране на Миралем Пянич и вкара за 18-и път в Серия А, за да се откъсне на върха в голмайсторската класация.

Малко след това бившият футболист на Левски Мехди Бурабия, започнал като титуляр за Сасуоло, бе заменен, а в 85-ата минута на терена за гостите се появи Емре Чан.

Последният оформи класиката секунди по-късно, с първото си докосване до топката, след много хубава атака, пас на Кристиано и удар по диагонала в далечния ъгъл – 3:0.

Така Ювентус остана непобеден в първенството и стигна до успеха в предпоследния мач от кръга в Серия А (обзор вижте тук), събирайки 63 точки. Домакините са с 30 в своя актив и заемат 11-ото място.

В следващите си срещи Сасуоло приема СПАЛ, а Юве играе вкъщи с Фрозиноне.