Кой от българските отбори ще играе най-дълго в Европа този сезон?

10 февруари 2019 22:11 Велизар Антов

Шампионките спечелиха дербито в НВЛ

Марица (Пловдив) победи за втори път най-близкия си преследвач в Националната волейболна лига – Берое (Стара Загора).

Пред близо 800 любители на волейбола в зала Колодрума, "жълто-сините" се наложиха над "зелено-белите" с 3:1 (20:25, 26:24, 25:18, 25:17) след 97 минути игра и продължават да са начело в класирането без нито една загубен мач, но вече с един загубен гейм.

Старозагорки нямат други поражения дотук, освен двете в сблъсъците си с пловдивчанки.

Гостенките влязоха по-надъхани в мача и бързо поеха инициативата. Първата част предложи повече от едно дълги и красиви разигравания, но играта на домакините като цяло не вървеше.

Цял гейм те не успяха да направят нито една точкова блокада срещу три такива за противника. Към края на частта Берое дръпна със солидна разлика, а бившата състезателка на Марица Радостина Маринова заби за крайното 25:20.

Шампионките реагираха мигновено, с отлични прояви в нападение от страна на Мирослава Паскова и Нася Димитрова. Заработи и блокадата и при 14:7 във втория гейм момичетата на Иван Петков вече имаха сериозна преднина.

От другата страна на мрежата обаче отново се разигра Ради Маринова и резултатът бе изравнен при 19:19. Старозагорки удържаха фронта до 24:24, след което с блокада на Александра Миланова и добре насочена топка с две ръце от Нася Димитрова, домакините взеха гейма.

В третата и четвъртата част Марица не позволи повече изненид, наложи волята си и спечели мача само с един загубен гейм.

Мира Паскова стана реализатор на мача с 23 точки за победителките. Нася Димитрова добави 16, четири от които от блокада. Най-резултатна за Берое беше Ради Маринова със 17 точки.

Марица води във временното класиране вече с 10 победи от 10 мача и актив от 30:1 гейма. Берое остава втори със седем победи от девет изиграни срещи. В следващия 11-ти кръг от НВЛ, шампионките гостуват на ЦСКА (София) в зала Васил Симов на 15 февруари (петък) от 16:00 часа.